Királyrét és a NHH közötti útvonal - Börzsöny térkép ajánlott |
Ezután azonban nekünk fog következni egy kisebb gurulás. Itt vigyázzunk, mert összeszűkül a kerékpárút, és nehezen belátható szakaszok is vannak. Sajnos az elmúlt évben a kerékpárút alatt húzódó fák gyökerei megkezdték az aszfaltcsík formálását, azonban még mindig jobb minőségű, mint egyes budapesti kerékpárutak.
Haladunk tovább egyenesen, egészen Verőcéig (9,3 Km). Sajnos a falu elején a főút szélére kényszerülünk, azonban egy sárga csík tudatja az autósokkal, hogy számítani kell biciklisekre. (Nemrégen még a csík sem volt.) Verőce végén, 10,5 km-nél újra visszatérünk a kiépített kerékpárútra, melyen Kismarosig megyünk. Amikor a bicikliút a Duna felé fordul, mi letérünk róla és egyenesen megyünk tovább a 12-es mellett.
11,7 km-nél jobbra kanyarodva letérünk Szokolya felé. Itt kezdődik meg az emelkedés, amely innentől egészen a csúcsig tart majd. Az elején csak 1-2 %-os az átlagemelkedés, de minél feljebb járunk, annál többre kell számítani. A csúcs alatti részeken már nem ritka a 15%-os emelkedés sem.
A szint emelkedését a piros vonal mutatja 21,8 km-en |
Átkelve a hídon balra fordulunk, és folytatjuk utunkat a Vasfazék-völgyön keresztül a csúcs felé. Itt már az út is meredekebb, hiszen 3,6 km alatt 173 métert emelkedik. 25,1 km-nél sajnos megszűnik az aszfalt és egy éles kanyar után már csak egy murvás burkolatú erdei úton tekerhetünk felfelé, mely 7,8 km alatt körülbelül 450 métert emelkedik. Ennek a minősége majdnem végig kiváló, néhol azonban nehézkes volt a feljutás. Összességében nem volt problémám, pedig én egy 37-622-es gumival szerelt trekkingel voltam fent, amiről elmondhatjuk, hogy nem ide való. Egy jó mountain bike azonban itt érzi jól magát.
Az út nem vészes. |
Kényelmesen tekerünk tovább a szerpentinen felfelé. Néhol hatalmas kőfalak és mély hasadékok szegélyezik utunkat. Sajnos panoráma sehol sem látható a környék településeire, azonban kárpótolni fog minket a kilátás a csúcsról. 30,2 km-nél elérjük a Magas Tax turistaházat, innen már igazán nincs messze a cél, hiszen már 700 méter körül járunk a tengerszint felett.
Magas Tax Turistaház |
A kék jelzésen |
A kihagyhatatlan fotó |
Csodálatos panoráma |
Mikor végre leértem, megkönnyebbülve gurultam a Vasfazék-völgyön keresztül 55km/h-ás sebességgel, mikor is előttem kb 100 méterrel egy szarvas szaladt át az úton. Ekkor úgy döntöttem, hogy a 20km/h-ás sebesség és a nézelődés jobb ötlet. Erre mindenki figyeljen, mert nagyon könnyen baj lehet.
Percek alatt már lent is voltam Kismaroson, ahol sajnos el is kezdett szitálni az eső. Vácnak vettem az irányt és gyorsan vissza is értem a kerékpárúton.
A túra remek volt. Kellemesen kifáradtam. Fent voltak bringások, akik tovább mentek a Csóványosra, vagy éppen Kisinóc felé a terepet választották lefelé. Sajnos az egy másik dimenzió. Az én bringám nem erre való, és ezzel tisztában is vagyok. Mindentől függetlenül jó volt újra bringával itt járni és minden percét élveztem.
Túra táv: 67km
Linkek:
Nagy Hideg-hegy turistaház - Árak és étlap
Wikipédia - Nagy Hideg-hegy
Szia Szabi, ide én is elmegyek most már az tuti.
VálaszTörlésÜdv.
Imi.
Szia!
TörlésÉn már a múltkor is hívtalak. :) De bármikor mehetünk. Nem fogod megbánni.
Szia!
VálaszTörlésKedvet kaptunk a túrabeszámolód alapján, hogy mi is megcsináljuk ezt az utat. Babával mentünk, így is vállalható volt. Persze nem bírtunk végig tekerni (nem vagyunk elég edzettek), megszakítgattuk gyaloglással (főleg a murvás úton). De a végkifejlet maga volt a tökély: gyönyörű kilátás, tök jó kis vendéglő a csúcson. A kismarosig gurulás is szuper volt a végén, Vácra meg már lazán hazajutottunk.
Szóval köszi a nagyszerű leírást, ezek után biztosan kipróbáljuk a többi túratippedet is!